Essence Effect Eyeshadows.

Onlangs kreeg het schap van Essence een serieuze make-over. Producten werden weggehaald, nieuwe producten kwamen in de plaats. Een hele nieuwe "Effect" reeks was het resultaat. Oogpotloden, lipglossjes én deze Effect Eyeshadows. Vandaag deel ik met jullie mijn ongezouten mening. Lees je even mee?

review essence effect eyeshadows

review essence effect eyeshadows

Deze oogschaduws zitten wat tussen een cream en een liquid in. Daarom zitten ze ook in kleine tubetjes verpakt. Zo kan je makkelijk de hoeveelheid product doseren. Elk tubetje bevat 7 ml oogschaduw.

Deze lijn bestaat uit 6 verschillende kleuren; drie vrij neutrale, draagbare kleuren en drie kleurtjes die wat specialer uit de hoek komen. Ze zijn allemaal voorzien van een grove glitter, bij de ene zijn die glitters al wat talrijker dan bij de andere, de ene brengt ook wat beter aan dan de andere,...

Laat ons eventjes kijken naar de kleurtjes!

review essence effect eyeshadows

Essence Effect Eyeshadow "Eagypt's Treasure"

Dit is een subtiele taupe-bruine kleur met subtiele shimmers. Hij is waarschijnlijk het minst voorzien van héle grove glitters en behoort daarom ook tot mijn favorieten. Deze kleur dekt ook heel egaal. 

review essence effect eyeshadows

review essence effect eyeshadows

 Essence Effect Eyeshadow "Brazil's Sunset"

Dit is een neutraal bruin kleurtje met een ietwat rode ondertoon. Ook hier zijn de glittertjes vrij subtiel. Brazil's Sunset smeert makkelijk en egaal uit.

review essence effect eyeshadows

review essence effect eyeshadows

Essence Effect Eyeshadow "Indian's Lifestyle"

Dit is het eerste ietwat fellere kleurtje van de zes. Het is een roze kleur met een fijne glitter erdoorheen. Met mijn oogkleur matcht het niet echt super, maar ik kan me voorstellen dat mensen met bruine ogen hier meer geniet van zouden hebben. Op zich is deze kleur nog vrij draagbaar, maar gewoon niet mijn favoriet.

review essence effect eyeshadows

review essence effect eyeshadows

 Essence Effect Eyeshadow "Ireland's Nature"

Een gele kleur met grove glitters. Ik kan het niet anders omschrijven. Daarnaast is deze kleur, waarschijnlijk omdat hij zo licht is, niet zo heel dekkend en brengt hij wat plekkerig aan. Met een kwastje gaat het net iets beter, maar dan nog vind ik hem niet fantastisch.

review essence effect eyeshadows

review essence effect eyeshadows

Essence Effect Eyeshadow "China's Groove"

Dit is een koraal-roze kleur met glittertjes. Hij lijkt wat op de gele kleur in de zin dat hij niet helemaal egaal aanbrengt en dat hij nogal plekkerig is. De iets fellere kleuren zijn duidelijk niet de beste.

review essence effect eyeshadows

review essence effect eyeshadows

Essence Effect Eyeshadow "UK's Stongehenge"

Van het ene uiterste in het andere, dit is mijn favoriete kleur. Het is een iets donkerdere taupe kleur met een prachtige glans en glittertjes. Deze dekt wel mooi egaal en ziet er heel mooi uit op het oog. 

review essence effect eyeshadows

review essence effect eyeshadows


Essence bedoelde het heel goed met deze nieuwe oogschaduws: mee met de trend, wat neutrale kleurtjes, wat fellere kleurtjes. Jammer genoeg lossen niet alle kleuren de verwachtingen in en had Essence zich beter bij de eerste 2 neutrale kleurtjes gehouden en bij de laatste.

Op zich blijven deze oogschaduws goed zitten, al is dit terug afhankelijk van het kleurtje. De neutrale kleuren houden het zeker een uur of 6 uit zonder in de lijntjes te zitten, de andere gaan wat overal zitten. 

Prijs en verkrijgbaarheid

Deze Effect Eyeshadows kosten €2,99 per stuk en zijn verkrijgbaar bij Kruidvat in België en bij Kruidvat en Trekpleister in Nederland. 

Wat is jouw favoriete kleurtje? 

Share:

7 reacties

 1. Ik vind de neutrale tinten erg mooi! Jammer dat die roze tinten plakkerig aanvoelen en niet op hun plaats blijven.

  BeantwoordenVerwijderen
 2. oh hele mooie tinten
  spijtig wel dat ze niet echt blijven zitten..
  de rozige vind ik echt de mooiste

  Liefs
  Karlien
  http://polishedcats.blogspot.com/

  BeantwoordenVerwijderen
 3. de roze tinten voelen inderdaad wat plakkerig aan, voelde ik in de winkel...maar zijn wel erg mooi van kleur....

  BeantwoordenVerwijderen
 4. Die roze achtige vind ik er wel heel mooi uit zien, maar nog steeds vind ik zoiets niet makkelijk werken!

  BeantwoordenVerwijderen
 5. Hmm, ik ben inderdaad niet helemaal enthousiast. Dit zijn toch niet helemaal mijn soort oogschaduws. :) Ben overigens wel benieuwd naar swatches op de huid, naast elkaar bijvoorbeeld. Om het verschil te zien. Maar dat is persoonlijk natuurlijk. :)

  BeantwoordenVerwijderen