Interieur - DIY: Theelicht houders opleuken

Een DIY! Nooit gedacht dat ik dit zou doen, maar deze week toonde mijn moeder me enkele theelicht houdertjes die ze had gekocht. Ze waren heel leuk versierd met stof en bloemetjes, maar ik dacht: "Hé, dat moet ik ook kunnen!". Ik ben absoluut geen pro als het aankomt op naaien en werken met naald en draad, maar ik ben toch heel tevreden met het resultaat! Lees je even mee?


DIY theelicht houdertjes stof

Wat heb je nodig?

 • Een theelicht houdertje in elke vorm of maat.
 • Stof naar keuze
 • Kant (optioneel)
 • Naaigaren (in de kleur van je stof)
 • Naald
 • Lat
 • Potlood
 • Lintmeter om de omtrek van je houdertje te meten
 • Stofschaar


DIY theelicht houdertjes stof

Hoe ga je te werk?

 • Kies een stof uit die je leuk vindt. Ik ben voor dit bloemenpatroon gegaan omdat het toch wel leuk bij de lente past. Bovendien is dit stofje net ietsje dikker waardoor het proces wat makkelijker zal gaan.
 • Teken de vorm van je stofje uit op de achterkant van je stof. Neem een lat bij de hand zodat je alles mooi kan afmeten. Zorg ook voor een halve centimeter naadtoeslag, dit wil zeggen dat je in de breedte langs elke kant een halve centimeter extra tekent, zodat je dit stukje stof straks kan omplooien om mooi te naaien en de stukjes die je niet mooi hebt afgeknipt kan verbergen.


DIY theelicht houdertjes stof • Tijd om te knippen. Knip hier maar gewoon op de lijntjes. Hou in je achterhoofd dat je stofje lang genoeg moet zijn om achteraf alles mooi te kunnen dichtnaaien.
 • Nu gaan we ons stukje stof naaien. Wanneer je stofje met de achterkant voor je ligt, naai je de naadtoeslag toe links, rechts en bovenaan. Je gaat met andere woorden het extra halve centimetertje naar binnen klappen om een mooi stofje over te houden. Onderaan hoeft dit niet, want daar werken we toch de foutjes weg met een stukje kant.
 • Wanneer de 3 randjes mooi genaaid zijn, is het grootste werk achter de rug. Naai nu je stukje kant op het stofje. Natuurlijk doe je dit op de mooie kant van je stof. Je kan dit helemaal erop naaien, maar als je gewoon de 2 buitenkantjes mooi op je stof naait, blijft het al helemaal zitten.
 • Leg nu de stof rond je potje, we kunnen de naad dichtnaaien! Hou de 2 uiteindes strak bij elkaar en naai de naad toe. Dit hoeft niet heel erg netjes, want je decoreert het toch met dit stukje naar achteren. Daarenboven heb ik hier een lichte kleur draad gebruikt en valt het resultaat best mee.
DIY theelicht houdertjes stof

DIY theelicht houdertjes stof

DIY theelicht houdertjes stof


Zo, je theelicht houdertje is af. Geef toe, toch een stuk leuker dan enkel een glaasje?!

Share:

3 reacties